Wyniki naboru w ramach konkursu Przemysł 4.0.

PARP ogłosiła wyniki naboru wniosków w ramach konkursu Przemysł 4.0. Ponad 24 mln zł otrzymały 37 firmy.

O dofinansowanie starało się 481 firm, znacznie przekraczając budżet konkursu. Zainteresowanie transformacją w kierunku przemysłu 4.0 jest, jak widać ogromne.

Pilotaż (stąd tak mały budżet) organizowany był w tym roku po raz pierwszy w historii PARP. Inicjatywa ta miała na celu przygotowanie małych i średnich przedsiębiorstw produkcyjnych do wdrożenia kompleksowej transformacji w kierunku Przemysłu 4.0 oraz wprowadzenie w życie wybranych obszarów działań w zakresie integracji inteligentnych maszyn, systemów oraz wprowadzania zmian w procesach produkcyjnych, mających na celu zwiększanie wydajności wytwarzania i możliwości elastycznych zmian asortymentu.

Wśród złożonych wniosków, najwięcej projektów dotyczyło obszaru technologicznego – roboty przemysłowe. Kolejnymi obszarami były: integracja technologii informatycznych i operacyjnych (IT/OT) oraz tworzenie systemów cyber-fizycznych (CPS), przemysłowy Internet rzeczy, a także Big Data oraz działania związane z analizą danych.

PARP dokłada starań, żeby wszystkie oszczędności w programie POIR Inno_LAB mogły zostać przeznaczone na finansowanie kolejnych kilku projektów.

Rekomendowanym do dofinansowania gratulujemy!

Zespół METROPOLIS