OZE - źródła ciepła dla ciepłownictwa
OZE - źródła ciepła dla ciepłownictwa
Powrót do aktualności
15 kwietnia 2024

OZE - źródła ciepła dla ciepłownictwa

Z ogromną radością zawiadamiamy, że ogłoszono nabór wniosków o dofinansowanie dla długo wyczekiwanego Programu OZE – źródła ciepła dla ciepłownictwa.  Celem Programu jest wsparcie inwestycji dotyczących wytwarzania energii cieplnej z odnawialnych źródeł, ograniczonych do:

  • pomp ciepła,
  • kolektorów słonecznych,
  • geotermii,

o łącznej mocy zainstalowanej co najmniej 2 MWt.

 

Elementem inwestycji może być również magazyn energii (magazyn ciepła, ale również inne technologie) jak i przyłącze do sieci ciepłowniczej, należące do beneficjenta (wytwórcy energii). Do dofinansowania kwalifikują się instalacje, z których co najmniej 70% ciepła użytkowego wytworzonego w jednostce OZE w roku kalendarzowym zostanie wprowadzone do publicznej sieci ciepłowniczej.

 

O wsparcie mogą ubiegać się przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą w zakresie wytwarzania ciepła lub wytwarzania w skojarzeniu ciepła i energii elektrycznej.

 

Wnioski należy składać w terminie 16.04.2024 r. – 17.12.2024 r. lub do wyczerpania alokacji środków.

 

Warto sięgnąć po wsparcie, ponieważ możemy uzyskać do 70% pokrycia kosztów kwalifikowanych, w tym 50% dotacji i 20% pożyczki.

 

Pierwszym krokiem do skorzystania z tej szansy jest zlecenie przygotowania audytu efektywności energetycznej dla całego źródła wytwórczego. To kluczowy krok, który pomoże ocenić sensowność proponowanych inwestycji.

 

Następnie warto już teraz rozpocząć prace nad wnioskiem o dofinansowanie z METROPOLIS. Nasz zespół jest gotowy, by pomóc zdobyć potrzebne fundusze dla Państwa źródła ciepła.

 

Pozostajemy do Państwa dyspozycji.