Nabór wniosków o dofinansowanie na automatyzację i robotyzację dla Polski Wschodniej
Nabór wniosków o dofinansowanie na automatyzację i robotyzację dla Polski Wschodniej
Powrót do aktualności
28 września 2023

Nabór wniosków o dofinansowanie na automatyzację i robotyzację dla Polski Wschodniej

Szanowni Państwo,

informuję o trwającym naborze wniosków o dofinansowanie w ramach Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej, działanie 1.2 Automatyzacja i robotyzacja w MŚP. Celem działania jest kompleksowe wsparcie MŚP w procesie transformacji w kierunku Przemysłu 4.0 poprzez automatyzację i robotyzację procesów.

Wnioski o dofinansowani przyjmowane są w terminie od 2 sierpnia 2023 roku do 8 listopada 2023 roku do godziny 16:00. Zbyt mało czasu na przygotowanie projektu? Nic straconego, zgodnie z obowiązującym harmonogramem naboru wniosków kolejny konkurs zaplanowany został w III kwartale 2024 roku.

NA CO MOŻNA OTRZYMAĆ DOFINANSOWANIE?

Finansowaniem zostaną objęte wydatki przeznaczone na przeprowadzenie audytu technologicznego/diagnozy dojrzałości cyfrowej przedsiębiorstwa i opracowanie mapy drogowej transformacji w kierunku Przemysłu 4.0 (mapa drogowa) oraz wdrożenie działań związanych z automatyzacją i robotyzacją procesów wynikających z opracowanej mapy drogowej, których efektem będzie wdrożenie innowacji w procesie produkcji.

 

KTO MOŻE UBIEGAĆ SIĘ O DOFINANSOWANIE?

Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) prowadzące działalność gospodarczą na terenie Polski Wschodniej.

Polska Wschodnia, tj. województwa: lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie, mazowieckie z wyłączeniem regionu warszawskiego stołecznego (m. st. Warszawa oraz powiaty: grodziski, legionowski, miński, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski - zachodni i wołomiński).

FORMA I POZIOM DOFINANSOWANIA

Dofinansowanie w zakresie kosztów objętych regionalną pomocą inwestycyjną udzielane w formie dotacji bezzwrotnej w oparciu o Mapę Pomocy Regionalnej.
Minimalna wartość kosztów kwalifikowanych to 200 000,00 PLN.
Maksymalna wartość dofinansowania projektu to 3 000 000 PLN.

Serdecznie zachęcam do kontaktu z nami, abyśmy mogli razem rozpocząć owocną współpracę i wspólnie przekształcić Państwa projekty w rzeczywistość. Czekamy na Państwa telefon lub e-mail!