Konkurs unijny „Design dla przedsiębiorców – Dostępność Plus”: złożono 825 wniosków na 447 mln zł

Pomimo trwającej pandemii przedsiębiorcy patrzą już pozytywnie w przyszłość. Świadczyć może o tym chociażby zainteresowanie firm dotacjami.

W tegorocznym konkursie do działania „Design dla przedsiębiorców – Dostępność Plus”, które wcześniej nie cieszyło się zbytnią popularnością, przedsiębiorcy złożyli 825 wniosków o dofinansowanie, a ich łączna wartość opiewała na kwotę ponad 447 mln zł.

To prawie 6,5-krotność zaplanowanego budżetu naboru, który wynosił 70 mln zł.

Celem programu jest pomoc firmom w zaprojektowaniu produktów i usług, które pomogą osobom z ograniczeniami funkcjonalnymi. Program, do którego nabór zakończył się 31 marca 2021 r., jest finansowany z funduszy europejskich z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

Już w pierwszej rundzie naboru, która trwała od 24 listopada 2020 r. do 28 lutego 2021 r., do PARP wpłynęło 467 wniosków o dofinansowanie opracowania projektów wzorniczych, których wdrożenie zaspokoi specyficzne potrzeby osób z ograniczeniami funkcjonalnymi. Ze względu na tak duże zainteresowanie konkursem druga runda została skrócona, a trzecia się nie odbyła (pierwotnie miała trwać do 28 lipca br.).

Liczymy tym samym na ciekawe i innowacyjne rozwiązania dostosowane do potrzeb osób z ograniczeniami.

Zespół METROPOLIS