Przejdź do strony: Dotacje na badania i rozwój
Przejdź do strony: Dotacje na projekty badawacze

Dotacje na infrastrukturę badawczą

Budowa lub rozbudowa własnego laboratorium badawczego lub rozwój działu B+R – to nowe kierunki wsparcia w ramach perspektywy finansowej 2014-2020. Nie tylko MSP, ale i duże przedsiębiorstwa mogą starać się o fundusze w tym zakresie. W szczególności dla dużych firm jest to jedyna szansa na start o dotację na dofinansowanie projektu infrastrukturalnego bez konieczności wykazania braku rentowności tego działania.

Sam pomysł na stworzenie laboratorium nie wystarczy. Należy przygotować plan badań i ich rezultaty, ustanowić strukturę działu oraz przygotować prognozę sprzedaży i kosztów efektów badań.

Nie musisz się tym zajmować sam - Zespół METROPOLIS podpowie Ci jak to zrobić i udowodni, że własne laboratorium B+R może przynieść Tobie i Twojej firmie ogromne korzyści!  

Wyróżnij się na rynku, stwórz produkty, których nie oferuje konkurencja! Zbuduj swoje zaplecze badawcze, w którym Ty i Twoi pracownicy będziecie tworzyć nowe rozwiązania, opracowywać i testować swoje pomysły a następnie wdrażać je do rzeczywistości gospodarczej.

Przejdź do strony: Dotacje na stworzenie prototypów
Przejdź do strony: Dotacje na usługi badawcze